Film o parafii (realizacja FOTOM foto video)

Galeria w skrócie

Czuwanie_SDM_06
Czuwanie_SDM_06
Pielgrzymka_Panewniki_2016_02
Pielgrzymka_Panewniki_2016_02
Pielgrzymka_Panewniki_2016_15
Pielgrzymka_Panewniki_2016_15
Pielgrzymka_Panewniki_2016_13
Pielgrzymka_Panewniki_2016_13
Pielgrzymka_Panewniki_2016_23
Pielgrzymka_Panewniki_2016_23
Pielgrzymka_Panewniki_2016_30
Pielgrzymka_Panewniki_2016_30

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19 NIEDZIELA ZWYKŁA
18.08.2019

1. W okresie wakacji, w tygodniu Msza św. o godz. 18.00; okazja do spowiedzi 15 min. przed Mszą św. Kancelaria czynna od poniedziałku do piątku pół godziny po Mszy św. W niedziele Msze św.: godz. 9.00, 12.00 i 18.00; Msza św. w sobotę o godz. 18.00 jest liturgią niedzielną.

2. Bóg zapłać z ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na prace przy naszej parafii.

3. W czwartek, 22 sierpnia, na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Rity z Cascia, orędowniczki spraw najtrudniejszych. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone róże, możemy składać karteczki z prośbami i podziękowaniami.

4. W piątek, 23 sierpnia, po Mszy św. odprawionej o godz. 7.00 w par. Nawiedzenia NMP w Będzinie na „Syberce” wyruszy na Jasną Górę, Pielgrzymka Zagłębiowska. Spotkanie organizacyjne odbędzie się, w niedzielę, 18 sierpnia, o godz. 19.00, w naszej parafii. Przewodnikiem pielgrzymki będzie ks. Karol Pszonka.

5. Zachęcając do udziału w pieszej pielgrzymce mamy świadomość, że nie każdy może wziąć udział w tej formie wypraszania łask dla siebie i swoich bliskich. Przeszkodą może okazać się choroba, podeszły wiek, nagłe ważne wydarzenia, czy choćby brak urlopu w tym czasie. Osoby nie mogące pielgrzymować pieszo, pragniemy zachęcić do udziału w tzw. duchowym pielgrzymowaniu na Jasną Górę. Do grupy duchowych pielgrzymów możemy zapisać się każdy, kto zobowiąże się do wypełnienia każdego dnia następujących praktyk:

• Modlitwy w ciągu dnia: pacierz poranny i wieczorny, odmówienie jednej części różańca lub przynajmniej jednej dziesiątki w intencjach z jakimi pielgrzymi zmierzają na Jasną Górę, „Anioł Pański” , koronka do Bożego miłosierdzia, Apel Jasnogórski oraz odmówienie Modlitwy Duchowego Pielgrzyma.

• Przeczytanie fragmentu Pisma Świętego i rozważenie go.

• Uczestnictwo we Mszy świętej i przyjmowanie Komunii Świętej a jeśli jest to niemożliwe, wówczas duchowe przyjęcie Komunii Świętej.

Duchowe pielgrzymowanie trwa tak długo, jak długo pielgrzymuje moja piesza grupa pielgrzymkowa. Zapisywać się możemy u przewodników grup dekanalnych lub w swoich parafiach, podając swoje imię i pozostawiając zapisaną prośbę, którą pielgrzymi zaniosą przed Oblicze Maryi. Złożone prośby duchowych pielgrzymów będą czytane każdego dnia podczas drogi przed jedną dziesiątką różańca a wyznaczony ksiądz również każdego dnia będzie odprawiał w tych w intencjach Mszę św..
W naszej Ojczyźnie i naszej diecezji już od wielu lat forma duchowego pielgrzymowania jest obecna wśród wiernych a jej wartość poparta jest licznymi świadectwami. Ludzie chorzy, przeżywający różne problemy a także duchowo dręczeni, którzy włączyli się w duchowe pielgrzymowanie, czasem mówią o otrzymanych łaskach. Dlatego wszystkich szukających Bożego miłosierdzia a z różnych przyczyn nie mogących pielgrzymować pieszo na Jasną Górę pragniemy zachęcić słowami św. Jana Pawła II: „[Maryja] Jest obecna dla każdego i dla wszystkich, którzy do Niej pielgrzymują... choćby tylko duszą i sercem, choćby tylko ostatnim tchnieniem życia, jeśli inaczej nie mogą”.

6. Prasa katolicka Niedziela, Gość Niedzielny do nabycia u ministrantów. Zachęcamy do lektury.

 

W TYM TYGODNIU:

• We wtorek, 20 sierpnia, wspomnienie św. Bernarda, cystersa, opata i piewcy chwały Maryi;

• W środę, 21 sierpnia, wspomnienie św. Piusa X, papieża, realizatora hasła: odnowić wszystko w Chrystusie;

• W czwartek, 22 sierpnia, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej;

• W sobotę, 24 sierpnia, święto św. Bartłomieja, Apostoła, świadka Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennika.