Film o parafii (realizacja FOTOM foto video)

Galeria w skrócie

Pielgrzymka_Panewniki_2016_02
Pielgrzymka_Panewniki_2016_02
Pielgrzymka_Panewniki_2016_06
Pielgrzymka_Panewniki_2016_06
Pielgrzymka_Panewniki_2016_23
Pielgrzymka_Panewniki_2016_23
Pielgrzymka_Panewniki_2016_20
Pielgrzymka_Panewniki_2016_20
Pielgrzymka_Panewniki_2016_09
Pielgrzymka_Panewniki_2016_09
Czuwanie_SDM_03
Czuwanie_SDM_03
Drukuj
PDF

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA WIELKANOCNA
19.05.2019

1. Dzisiaj, na Mszy św. o godz. 12.00 Pierwsza Komunia Święta dzieci ze Szkoły Podstawowej. Od jutra dzieci będą przychodziły na godz. 17.30 na „Biały Tydzień”. Bóg zapłać rodzicom za przygotowanie kościoła i ofiarę na dar dla parafii.

2. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego. Serdecznie zapraszamy.

3. Serdeczne podziękowanie dla panów, którzy pomogli posprzątać strych domu parafialnego. Dzisiaj, ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace przy naszej parafii. Bóg zapłać.

4. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30, polecamy Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.

5. W środę, 22 maja, przypada wspomnienie św. Rity z Cascii, orędowniczki spraw najtrudniejszych, na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za Jej wstawiennictwem. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone róże, możemy składać karteczki z prośbami. Serdecznie zapraszamy.

6. Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej w niedzielę, 26. maja. Diecezjalna grupa wyrusza z kościoła w Żychcicach o godz. 7.15.

7. Koło Różańcowe przy parafii św. Antoniego zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę, w sobotę, 1. czerwca. Więcej informacji na plakacie w gablotce. Zapisy w kancelarii parafialnej.

8. Caritas Diecezji Sosnowieckiej serdecznie zaprasza na koncert Gramy dla Mamy, w poniedziałek, 27 maja o godz. 18.00 w Sosnowcu, w Sali Koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych. Dochód z koncertu przeznaczony jest na utrzymanie Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka. Wystąpi zespół Gang Marcela. Wydarzeniu towarzyszyć będzie aukcja przedmiotów podarowanych przez znane osobistości życia publicznego. Patronat honorowy nad koncertem objęli Biskup Grzegorz Kaszak oraz Prezydent Arkadiusz Chęciński. Cegiełki - wejściówki, w cenie 40 złotych, są do nabycia w biurze Caritas w Sosnowcu, przy ul. Korczaka 5. Rezerwacji cegiełek można dokonać pod nr tel.: 32 363 03 70.

9. Wydział Duszpasterstwa Rodzin organizuje Diecezjalne Jubileusze Małżeńskie. W tym roku odbędą się one 19 października (sobota) o godz. 10.00 w bazylice NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Ksiądz Biskup pragnie zaprosić imiennie do udziału w uroczystości małżonków, którzy w 2019 r. obchodzą 25. oraz 50. rocznicę zawarcia sakramentu. Serdeczna prośba do Jubilatów o zgłoszenie swoich danych w kancelarii parafialnej.

10. Zespół Szkół Muzycznych w Sosnowcu organizuje nabór do Szkoły Muzycznej II stopnia do klasy śpiewu w dniu 27 maja 2019 r. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej szkoły. Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne serdecznie zaprasza na wstępne przesłuchania.

11. Niedziela, Gość Niedzielny Mały Gość Niedzielny do nabycia u ministrantów.

12. Jest kolejny numer naszej parafialnej gazetki „Spod znaku Maryi”. Bóg zapłać za ofiary składane do puszki, na pokrycie kosztów wydawania gazetki.

 

W TYM TYGODNIU:

• W piątek, 24 maja, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych, Dzień modlitwy za Kościół w Chinach.

 

 

Ogłoszenie o zapytaniu ofertowym na realizację przedsięwzięcia pt.

„Zmniejszenie zapotrzebowania na energię i poprawa jakości powietrza dzięki działaniom termomodernizacyjnym i instalacji fotowoltaicznej w Parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Dąbrowie Górniczej” realizowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w ramach programu nr. 3.1 Poprawa jakości powietrza Część 2 ) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie.
Parafia otrzymała decyzję o dofinansowaniu termomodernizacji budynków Parafii i zaprasza do składania ofert na realizację przedsięwzięcia. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano działania usprawniające, których realizacja doprowadzi do zmniejszenia zapotrzebowania obiektów na energię, pozwoli wykorzystać lokalne zasoby energetyczne i pozwoli na spełnienie wymagań WT2021.
Działania, które mogą być realizowane dla poprawy gospodarki energetycznej i zmniejszenie zapotrzebowania obiektów na energię i redukcję emisji CO2 i to w szczególności :

1) Termomodernizacja kościoła i kaplicy (łącznik) (Budynek 1; B1 - Budynek kościoła i kaplicy)

a) Likwidacja części okien i zastąpienie powstałych otworów ścianą z ociepleniem,

b) Ocieplenie ścian zewnętrznych,

c) Wymiana drzwi zewnętrznych na drzwi o lepszym współczynniku przewodności cieplnej,

d) Wymiana okien zewnętrznych na okna o lepszym współczynniku przewodności cieplnej.


2) Termomodernizacja parafii (Budynek 2; B2)

a) Wykonanie instalacji fotowoltaicznej o mocy czynnej 8 kW,

b) Ocieplenie dachu, stropodachu i stropu do nieogrzewanego poddasza,

c) Wymiana drzwi zewnętrznych na drzwi o lepszym współczynniku przewodności cieplnej,

d) Ocieplenie ścian zewnętrznych oraz ścian zewnętrznych przy gruncie,

e) Modernizacja instalacji c.o.: wymiana rur, grzejników, montaż zaworów termostatycznych.

Warunkiem realizacji przedsięwzięcia jest spełnienie kryterium finansowego określonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.