Żywy Różaniec to stowarzyszenie religijne składające się z tzw. Żywych Róż. Osoba, która należy do Róży odmawia w ciągu dnia jedną tajemnicę, tę która została jej powierzona do rozważania i odmawiania w czasie tzw. zmiany tajemnic. Zmiana tajemnic odbywa się raz w miesiącu i tu wszystkim osobom z Róży przydziela się nowe tajemnice do odmawiania, w taki sposób, aby każda otrzymała inną i dzięki temu każdego dnia zostaje odmówione wszystkie tajemnice, czyli cały Różaniec.

Wszyscy członkowie Róży modlą się w tej samej intencji idąc za wskazaniami Stolicy Apostolskiej (według papieskich intencji modlitewnych). W swej modlitwie polecają także Bogu siebie, rodziny, bliskich, parafię, Ojczyznę i świat.

Członkowie Żywego Różańca zapraszają:

- codziennie przed Mszą świętą o godzinie 18:00

na wspólny różaniec w intencji parafii

- w pierwszy piątek miesiąca

na Mszę św. wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

- w pierwszą sobotę miesiąca

na Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi

- w pierwszą niedzielę miesiąca

na Mszę św. za żywych i zmarłych członków Żywego Różańca

- 16-go każdego miesiąca

na Mszę św. za wstawiennictwem Jana Pawła II w intencji kapłanów oraz o nowe powołania

W naszej parafii obecnie istnieją dwie róże żeńskie oraz jedna męska. Róże nie są pełne i czekają nowych członków, którzy podejmą się systematycznej modlitwy różańcowej.

Wszystkich członków oraz osoby zainteresowane zapraszamy na spotkania w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godzinie 9:00