Drukuj
PDF

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
25.02.2024

1. Druga niedziela Wielkiego Postu, to Niedziela ad Gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach św. możemy materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła składając do puszek ofiary na ten cel.

2. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy.

3. W środę, 28 lutego, na Mszy św. o godz. 18.00 będzie się modlić w intencji dzieci z Róży Różańcowej Rodziców oraz w intencjach polecanych modlitwie Parafialnej Grupie Modlitwy Wstawienniczej.

4. Droga krzyżowa w każdy piątek, o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych, Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, w każdą niedzielę o godz. 17.15. Ofiary składane przy krzyżu adoracyjnym przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać.

5. Są do nabycia Baranki Wielkanocne z białej czekolady w cenie 10 zł oraz wielkanocne świece dekoracyjne w cenie 20 i 15 zł. przygotowane przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Środki pozyskane ze sprzedaży baranków i świec pozwalają Caritas prowadzić i rozwijać działa miłosierdzia wobec potrzebujących.

6. Pierwszy piątek miesiąca, 1 marca, dzień modlitwy wynagradzającej za grzechy. Spowiedź od godz. 16.30. Kancelaria czynna do godz. 16.30. Prosimy też zgłaszać chorych, których kapłan odwiedzi w domu z Najświętszym Sakramentem w pierwszy piątek miesiąca.

7. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 marca, o godz. 17.00, nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi.

8. W niedzielę, 3 marca, po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie Żywego Różańca.

9. W piątek, 8 marca, z okazji Dnia Kobiet organizowana jest pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej, Patronki Rodzin, na nabożeństwo dla kobiet. Wyjazd o godz. 14.00 z ul. Bema. Więcej informacji o pielgrzymce na plakacie w gablotce przy wejściu do kościoła. Zapisy w kancelarii parafialnej.

10. Dekanalna Droga krzyżowa sąsiadujących ze sobą parafii w Gołonogu odbędzie się w piątek, 15 marca. Rozpocznie się w naszej parafii Mszą św. o godz. 18.00. W tym dniu nie będzie Drogi krzyżowej o godz. 17.30. Będzie Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30.

11. W sobotę, 16 marca, o godz. 18.00 rozpoczną się rekolekcje wielkopostne i będą trwały do środy, 20 marca. Rekolekcje poprowadzi o. Arkadiusz Dąbek, franciszkanin. Zarezerwujmy czas by wziąć w nich udział.

12. Bóg zapłać za dary przeznaczone na wsparcie dla chorych przebywających w Sosnowieckim Hospicjum.

13. Trwa czas rozliczeń podatkowych możemy przekazać 1,5% podatku dochodowego na dzieła prowadzone przez różne organizacje. Na stoliku wyłożone są ulotki, które przybliżają działalność diecezjalnej Caritas, oraz zawierają informacje, co zrobić, by udzielić wsparcia.

14. Bóg zapłać Męskiej Róży Różańcowej za ofiarę 600 zł przeznaczoną na potrzeby parafii.

15. Niedziela, Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Extra; Mały Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii, zachęcamy do lektury.

16. Jest kolejny numer naszej parafialnej gazetki „Spod znaku Maryi”. Bóg zapłać za ofiary składane do puszki, na pokrycie kosztów wydawania gazetki.