Drukuj
PDF

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XV NIEDZIELA ZWYKŁA
14.07.2024

1. W okresie wakacji, w tygodniu jest jedna Msza św. o godz. 18.00; okazja do spowiedzi 15 min. przed Mszą św. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku pół godziny po Mszy św. Porządek Mszy św. w niedziele: godz. 9.00, 12.00 i 18.00; w okresie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 10.30; Msza św. w sobotę o godz. 18.00 jest liturgią niedzielną.

2. Bóg zapłać Wspólnocie Żywego Różańca za złożoną ofiarę 1000 zł przeznaczoną na potrzeby parafii.

3. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwa do św. Józefa. W czwartek po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

4. We wtorek, 16 lipca, na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, możemy składać karteczki z prośbami i podziękowaniami.

5. W trzecią niedzielę miesiąca, 21 lipca, ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace przy naszym kościele. Bóg zapłać.

6. W czasie wakacji sakrament chrztu będzie udzielany w trzecią niedzielę miesiąca, 21 lipca, na Mszy św. o godz. 12.00. W piątek, 19 lipca, po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się katecheza dla rodziców i chrzestnych. W katechezie tej powinni uczestniczyć również chrzestni, którzy będą pełnili tę zaszczytną funkcję w innej parafii.

7. W czwartą niedzielę miesiąca, 28 lipca, Msza św. o godz. 12.00 z błogosławieństwem dzieci na roczek. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej.

8. W sobotę, 20 lipca, Bractwo Szkaplerza Świętego zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej. Wyjazd o godz. 6.30 z ul. Bema 8. Więcej informacji na plakacie w gablotce przy wejściu do kościoła.

9. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz firma Green Office Ecologie, organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie placówek misyjnych prowadzonych przez Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus. Samochód Stowarzyszenia zbierający elektrośmieci przyjedzie do naszej Parafii w środę, 24 lipca 2024r o godz. 11.00. Zużyty sprzęt można będzie znosić w dniu zbiórki, w środę 24 lipca 2024r. w godz. od 8.00 do 10.30 na parking parafialny. O szczegółowych celach zbiórki i o rodzaju zbieranych elektrośmieci informują plakaty umieszczone w gablotce oraz ulotki wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.

10. W imieniu własnym oraz najbliższej rodziny składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystości pogrzebowej oraz łączyli się z nami w modlitwie za Ś.P. Alicję Reterską.

11. Niedziela, Magazyn Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii.

12. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy – życzymy udanego, dobrego wypoczynku.

 

W TYM TYGODNIU:

• W poniedziałek, 15 lipca, wspomnienie św. Bonawentury, biskupa, Doktora Kościoła, jednego z najwybitniejszych teologów średniowiecza;

• We wtorek, 16 lipca, wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel, patronki duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.